Microsoft EES pro žáky a zaměstnance

MOMENTÁLNĚ POZASTAVENO, PRACUJE SE NA NOVÉ SMLOUVĚ


Uživatelská příručka (pdf) - Postup, jak získat pro domácí počítač zdarma legální software (windows, office 365). Manuál, který žákům či zaměstnancům pomůže s objednáváním (aktivací) produktů na Akademickém portálu SoftwareONE.

Informace pro žáky: potřebný token (klíč) k registraci si vyžádejte u správce sítě - Ing. Nepovím Bohuslav, kabinet K45 ve 4NP nová budova. Mění se každý školní rok.


Produkty / služby k čerpání

Díky smlouvě EES licencujeme Office Professional Plus a tak mohou naši žáci a zaměstnanci na domácím počítači/notebooku zdarma používat po dobu platnosti této smlouvy službu Office 365 Pro Plus. Office 365 Pro Plus se poskytuje ve formě ročního předplatného – žáci a zaměstnanci tedy získávají na Akademickém portálu SoftwareONE právě jednoleté předplatné. Předplatné se bude pravidelně prodlužovat po dobu platnosti Smlouvy EES, tj. do 30. 9. 2018.

Vzhledem k tomu, že prostřednictvím Smlouvy EES licencujeme také upgrade operačního systému Windows 10 Education mohou si tento operační systém naši žáci (nikoliv zaměstnanci) zdarma nainstalovat na domácí počítač/notebook a používat ho legálně nejen po dobu svého studia, ale i následně po jeho ukončení.


Odkazy na portál

Zpřístupněny jsou dvě samostatné sekce portálu s různými odkazy (viz. níže) a to podle toho, jestli se jedná o žáka nebo zaměstnance.

Naši žáci nyní mohou čerpat benefity Smlouvy EES pro školská zařízení Pardubického kraje na adrese https://academic.softwareone.com/PKStudenti. Po registraci na portálu si pak mohou vybrat z následujících produktů:

 • Office 356 Pro Plus
 • Windows 10 Education

Naši zaměstnanci mohou čerpat benefity Smlouvy EES pro školská zařízení Pardubického kraje na adrese https://academic.softwareone.com/PKZamestnanci. Po registraci na portálu si pak mohou vybrat z následujících produktů:

 • Office 365 Pro Plus


Ověření přístupu na portál

Naši žáci se budou na portálu pro studenty ověřovat prostřednictvím tzv. tokenu (nákupního kódu). Tento token můžou získat u správce sítě - Ing. Bohuslav Nepovím. Pro každý nový školní rok bude žákům vygenerován nový token, který zajistí, že k užívání Office 365 Pro Plus budou oprávněni pouze ti žáci, kteří jsou v daném školním roce žáky naši instituce. Těm, kteří studium ukončí, předplatné vyprší a nebudou ho moci nadále využívat.

Naši zaměstnanci naopak nebudou používat výše uvedené tokeny a portál je bude identifikovat jako oprávněné uživatele díky zadání platné emailové adresy navazující na doménu naší instituce.


Zabezpečení proti zneužití

Doporučujeme našim žákům, aby se na portál registrovali se svými skutečnými (nikoliv smyšlenými) jmény.


Funkčnost – technické podmínky používání

Upozorňujeme, že pro bezproblémové užívání služby Office 365 Pro Plus, která jednomu uživateli umožňuje instalaci až na 5 zařízeních, je nutné, aby zařízení pokrytá touto licencí byla pravidelně připojována k internetu. To je vyžadováno pro ověření oprávněnosti licence s licenčním serverem společnosti Microsoft minimálně jednou za 30 dnů. Pokud se zařízení k internetu nepřipojí, bude funkčnost Office 365 Pro Plus dočasně omezena do dalšího ověření prostřednictvím internetu.


Work at Home licence pro zaměstnance

Toto oprávnění umožňuje našim pedagogickým pracovníkům a ostatním zaměstnancům, kteří jsou primárními uživateli kvalifikovaných zařízení naší instituce, na kterých se provozují aplikace a systémy, které jsou licencovány naší institucí ve smlouvě EES, v průběhu jejího licenčního období  provozovat jednu kopii každého licencovaného produktu ve vybrané verzi v domácím počítači, který vlastní nebo si případně pronajímají, a to výhradně pro pracovní účely. Pro licence CAL mají uživatelé právo přistupovat z domácího počítače k serverovým produktům licencovaným institucí.

K ukončení Oprávnění k práci doma automaticky dojde také při ukončení zaměstnaneckého poměru a produkt nesmí být dále v domácím počítači provozován. Uživatelé se s těmito podmínkami seznámí a odsouhlasí je v rámci objednávky vybraného produktu.

Společnost Microsoft nabízí k tomuto účelu instalace a klíče prostřednictvím elektronické distribuce softwaru. Tato služba je zpoplatněna. Naši pedagogičtí pracovníci a ostatní uživatelé využívající Oprávnění pro práci doma mohou tyto instalace a klíče k jednotlivým produktům získat na Akademickém portálu SoftwareONE, a to za poplatek 250 Kč včetně DPH.

Vybrat si můžete z následujících produktů: 

 • Microsoft Office Professional Plus 2016
 • Microsoft Office Professional Plus 2013
 • Microsoft Office Professional Plus 2010
 • Microsoft Office Home&Business 2016 for Mac
 • Microsoft Windows 10 Education
 • Microsoft Windows 8.1 Professional Upgrade
 • Microsoft Windows 8.1 Professional Upgrade Mac Version
 • Microsoft Windows 7 Professional Upgrade
 • Microsoft Windows 7 Ultimate Upgrade

Pro legální užívání operačního systému musí mít naši pedagogičtí pracovníci a ostatní zaměstnanci své domácí počítače pokryté některou z kvalifikovaných podkladových licencí operačního systému, které jsou definovány v Microsoft Product Terms. Aktuálně to jsou:

 • Windows 10
  Enterprise (N, KN)5 Pro (N, KN)
  Education, Home
 • Windows 8 a Windows 8.1 (32bitový nebo 64bitový)
  Enterprise (N, K, KN), Pro (N, K, KN, diskless)
  Windows 8 a Windows 8.1 (včetně Single Language)
 • Windows 7 (32bitový nebo 64bitový)
  Enterprise (N, K, KN), Professional (N, K, KN, diskless, Ultimate)
  Home Premium, Home Basic nebo Starter Edition
 • Windows Vista (32bitový nebo 64bitový)
  Enterprise (N, K, KN), Business (N, K, KN, Blade), Ultimate
  Home Premium, Home Basic nebo Starter Edition
 • Windows XP (32bitový nebo 64bitový)
  Professional (N, K, KN, Blade), Tablet Edition (N, K, KN, Blade), XP Pro N, XP Pro Blade PC
  Home a Starter Edition
 • Apple
  Apple Macintosh