Microsoft EES pro žáky a zaměstnance

Produkty / služby k čerpání

Díky smlouvě EES (kde licencujeme Office Professional Plus pro školní použití) mohou zaměstnaci i naši žáci po dobu studia na naší škole na domácím počítači/notebooku zdarma používat po dobu platnosti této smlouvy službu Office 365 Pro Plus.


Ověření přístupu na portál Office 365

Naši žáci se budou na portálu ověřovat prostřednictvím školní e-mailové adresy, kterou získají při nástupu do školy. E-mail žáka má strukturu: login@zak.spspas.cz , kde login je jednotné uživatelské jméno pro přihlašování žáků do počítačů, k wifi nebo do aplikace bakaláři. Pro Office 365 Pro Plus budou oprávněni pouze ti žáci, kteří jsou v daném školním roce žáky naši instituce. Těm, kteří studium ukončí, předplatné vyprší a nebudou ho moci nadále využívat.

Naši zaměstnanci se přihlašují díky zadání platné emailové adresy navazující na doménu naší instituce.

Portál pro přihlášení: https://www.office.com/


Funkčnost – technické podmínky používání

Upozorňujeme, že pro bezproblémové užívání služby Office 365 Pro Plus, která jednomu uživateli umožňuje instalaci až na 5 zařízeních, je nutné, aby zařízení pokrytá touto licencí byla pravidelně připojována k internetu. To je vyžadováno pro ověření oprávněnosti licence s licenčním serverem společnosti Microsoft minimálně jednou za 30 dnů. Pokud se zařízení k internetu nepřipojí, bude funkčnost Office 365 Pro Plus dočasně omezena do dalšího ověření prostřednictvím internetu.

Návod na instalaci Office na domácí počítač (pdf)