Školní Wi-Fi síť

V prostorách školy je vybudovaná kvalitní a bezpečná wifi síť pro žáky, zaměstnance i hosty. Bezdrátová síť je vytvořená z přístupových bodů Ubiquity UniFi .

unifi

Zaměstnanci, učitelé i žáci využívají své přihlašování, co používají k přihlašování do školních počítačů.

Ve školních prostorách jsou 3 wifi sítě:
sspas_zaci - určeno pro žáky naší školy, s omezením rychlosti internetu na 30Mb/8Mb, s přístupem k síťovým složkám H:, P:, W:
sspas_ucitele - určeno pro učitele a zaměstnance naší školy, bez omezení rychlosti internetu, s přístupem k síťovým složkám H:, P:, S:, W:
sspas_host - určeno pro návštěvy a hosty naší školy, s omezením rychlosti 8Mb/2Mb, bez přístupu do lokální sítě. Pro připojení je potřeba zadat voucher, který si můžete vyzvednout na sekretariátu naší školy. Platnost voucheru je 6 hodin, pak se přístup opět zablokuje.

U každého mobilního zařízení (telefon, notebook, atd.) je způsob přihlášení závislý na operačním systému. Zařízení s operačním systémem android, Windows 8 a novější jsou bez problémů, ostatní návody níže.


Návody žáci:

Nastavení notebooků s operačním systémem Microsoft Windows 7 pro žáky školy ke stažení zde. (pdf)
Nastavení notebooků s operačním systémem Microsoft Windows XP pro žáky školy ke stažení zde. (pdf)
Po připojení do wi-fi sítě si stáhněte tento soubor na plochu, proveďte editaci souboru a místo %username% zadejte své přihlašovací jméno a změnu uložte. Poté z plochy daný soubor spusťte a přidají se Vám síťové disky H:, P: a W:


Návody zaměstnanci:

Nastavení notebooků s operačním systémem Microsoft Windows 7 pro učitelé a zaměstnance školy ke stažení zde. (pdf)