29.05.2024

Zprávy z kabinetu TV za 2. pololetí

Odbíjená: Volejbalový turnaj letos ovládli prváci z P1. A
Tradiční volejbalový turnaj o pohár školy se letos konal v druhé polovině února a března. Zúčastnilo se ho celkem šest tříd, do semifinále ze základní části postoupily třídy P1. A, P1. D, P2. A P4. B, přičemž vítězem základní části se stala třída P1. A.

Ze semifinálového souboje tříd prvních ročníků vyšla lépe třída P1. A, druhé semifinále nabídlo strhující třísetovou bitvu, kterou nakonec ovládli letošní maturanti ze třídy P4. B (25:23, 10:25 a 15:7).

Ve čtvrtek 21. března nadešel den finálových klání, v boji prohravších semifinalistů byli šťastnější studenti třídy P2. A, kteří porazili prváky z déčka. Finále nabídlo vyrovnaný souboj, z nějž vítězně vyšla třída P1. A a získala tak putovní školní pohár. Třídy na medailových pozicích navíc obdržely za svůj výkon překrásné koláče upečené ve školních dílnách.

Celkové pořadí: 1. místo P1. A, 2. místo P4. B, 3. místo P2. A, 4. místo P1. D, 5. místo P3. B, 6. místo P1. B.

Florbal: v Blansku to nevyšlo, i tak to byl ovšem úspěch

Mimořádný úspěch letos zaznamenali naši florbalisté, kteří postoupili v rámci Olympiády mládeže ČR z krajského kola až do kola celostátního – do postupového kola (kvalifikace na republikové finále). 29. dubna tak odjelo naše reprezentační družstvo pod vedením Mgr. Lenky Šedivé do Blanska změřit síly s průmyslovkou z Třebíče a šlapanickým gymnáziem, vítězi krajských kol Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina.

Třebaže se všichni hráči snažili na sto procent a hráli velmi pěkně (což uznali i soupeři), po dvou těžkých zápasech, z nichž jeden prohráli (5:6 se Šlapanicemi) a v jednom remizovali (1:1 s Třebíčí), skončili v základní skupině na třetím místě a sen o účasti v republikovém finále se rozplynul. Našemu družstvu nehrálo do karet losování (hrálo dva zápasy po sobě) ani fakt, že soupeři měli 15členná družstva, zatímco naše škola dala dohromady družstvo pouze desetičlenné. I přes to všechno ovšem zůstal dobrý pocit z toho, že na palubovce nechali hráči vše. Děkujeme všem za reprezentaci školy, zvláštní uznání patří Ondřejovi Machatému a Matyášovi Malému za nejlepší výkon v poli a Davidu Nermuťovi za heroický výkon, kterým střežil naši svatyni.

Skok vysoký: Letošní Laťka nabídla famózní výkony, Vlk obhájil titul

I v letošním roce nechal kabinet tělesné výchovy vyniknout studenty a studentky, kteří se nebojí vysoké laťky. V úterý 14. května proběhla ve školní tělocvičně soutěž ve skoku vysokém „Laťka SPŠPaS“, které se zúčastnilo 15 chlapců a šest dívek.

Letošní ročník ukázal, že mezi žáky prvních ročníků se najde spousta výtečných sportovců, a to i ve skoku vysokém – prváci tvořili dvě třetiny zúčastněných. Oko diváka muselo být rozhodně spokojené, neboť sportovní odpoledne v tělocvičně naší školy nabídlo krásné výkony; šest chlapců skočilo 150 cm a více, což v podmínkách naší haly, která nenabízí delší rozběh, je úctyhodné.

Výsledky (pódiová umístění) vypadají takto: mezi chlapci dominoval Patrik Vlk z P2. A (168 cm), jenž obhájil loňské vítězství, následován Janem Machytkou z P1. D (157 cm) a Ladislavem Janáskem z P3. B (150 cm). U dívek kralovala Tereza Slabihoudová z P1. A (130 cm), za níž byla s malým odstupem Julie Němečková z P1. C (125 cm). Na třetím stupni se vměstnaly dvě sportovkyně s výkonem 120 cm: Marie Rašková z 3. B a Renáta Matulová z P1. B.

Lenka Šedivá, jpr