23.03.2022

Z KARMELSKÝCH SLAVNOSTNÍ ODJÍŽDÍME VÍTĚZNĚ

Maxmilián Malý, Nela Chvojková a Denisa Machovičová se se zúčastnili soutěže v cukrářské a pekařské dovednosti v rámci Karmelských slavností 2022 v Mladé Boleslavi.

Pro Maxmiliána to bylo první seznámení se soutěží. Přípravu a soutěž samotnou nám popsal takto: „Byla to pěkná soutěž a Mladá Boleslav je krásné město. Zkušenost se soutěží to byla výborná. Výsledek mě překvapil, vzhledem k množství a kvalitě výrobků a samozřejmě i soutěžících.“

Maxmilián nakonec zvítězil v kategorii chléb, který vyrobil z pšeničného kvasu v kombinaci s bramborem a mrkví. Druhé místo navíc získala jeho veka, která byla vyrobena z dlouhozrajícího těsta.

----------------------------------------------------------------------------------------------

V cukrářském řemesle soutěžila Nela, žákyně třetího ročníku, a Denisa, žákyně prvního ročníku oboru cukrář.

Nela si jako soutěžní vybrala dort na motivy „Marvel“. Její hulkovský dort nakonec ve skvělé konkurenci získal stříbrné pásmo. „Byla to moje první soutěž a zajímavá zkušenost. Vyhlášení bylo napínavé až do konce a moc jsem si soutěž užila,“ sdělila své zážitky Nela.

Denisa se zúčastnila soutěže o nejlepší muffiny s tématem Velikonoce. V silné konkurenci se podařilo Denise vyrobit výrobky hodnocené v bronzovém pásmu. „Byla to zábava a určitě bych to chtěla zažít znovu. Mladá Boleslav, město, kde se soutěž konala, je moc pěkné a bonusem byla příjemná atmosféra pořádající školy.

Našim žákům děkujeme za účast a již se připravujeme na soutěže Pekař roku junior 2022 a Kouzlení z perníku 2022.