03.01.2018

Vzpomínky na vánoční Vídeň

Ve středu 13. 12. 2017 se 46 žáků naší školy vydalo v časných ranních hodinách zájezdovým autobusem spolu se 2 pedagogy poznávat vánočně vyzdobené hlavní město Rakouska Vídeň.

Cesta do Vídně probíhala bez problémů, a tak jsme už o půl jedenácté obdivovali císařské letní sídlo Schönbrunn. Poté nás autobus přiblížil k centru města, kde jsme podnikli pěší okružní cestu doplněnou výkladem průvodce. Během procházky jsme měli možnost zhlédnout Vídeňskou operu, galerii Albertina, katedrálu Stephansdom, kostely Peterskirche a Augustinerkirche, císařské sídlo Habsburků Hofburg, luxusní třídy Kärntnerstraße a Graben, náměstí Marie Terezie se svým sousoším a muzei, Vídeňský parlament, Vídeňskou radnici, neslavnější rakouské divadlo Burgtheater a další zajímavé objekty včetně cukrárny DEMEL, která dodávala své zboží na císařský dvůr již za vlády Marie Terezie.

Odpoledne si někteří z účastníků zájezdu se zájmem prohlédli rozsáhlé expozice Přírodovědeckého muzea ve Vídni, které patří mezi největší a nejvýznamnější světová muzea.

Při návštěvě Vídně jsme samozřejmě nevynechali procházku mezi stánky na největším adventním trhu, který se každoročně koná před radnicí.

Do Pardubic jsme se vraceli pozdě večer obohaceni o nové poznatky a zážitky.

Mgr. Šedivá