10.12.2015

Výlet do vánoční Vídně

První adventní středu, 2. 12. 2015, se v časných ranních hodinách vydal autobus se 40 žáky a dvěma pedagogy naší školy na exkurzi do vánočně vyzdobené Vídně.

Cesta proběhla bez problémů, a tak účastníci zájezdu mohli už po desáté hodině obdivovat památky hlavního města Rakouska..

Program, který jsme si před cestou naplánovali, se nám podařilo zcela splnit. Zhlédli jsme architektonicky zajímavý dům Hundertwasserhaus, císařské sídlo Habsburků Hofburg, galerii Albertina, Vídeňskou operu, katedrálu Stephansdom, kostely Peterskirche a Augustinerkirche, luxusní třídy Kärntnerstraße a Graben, Vídeňský parlament, Vídeňskou radnici, náměstí Marie Terezie, neslavnější rakouské divadlo Burgtheater a další zajímavé objekty včetně cukrárny DEMEL, která dodávala své zboží na císařský dvůr již za vlády Marie Terezie.

Odpoledne si většina z nás se zájmem prohlédla rozsáhlé expozice Přírodovědeckého muzea ve Vídni, které patří mezi největší a nejvýznamnější světová muzea.

Návštěvu města jsme zakončili poznáváním vánočních zvyků a tradic na největším adventním trhu, který se každoročně koná před radnicí.

Do Pardubic jsme se vrátili sice pozdě a unaveni z cesty, zato ale plni nových poznatků a zážitků.

Mgr. Šedivá

Mgr. Vančurová