09.05.2022

Velký úspěch v krajském kole SOČ

Nikola Junková z P3. A dosáhla krásného výsledku ve 44. ročníku Středoškolské odborné činnosti (SOČ), umístila se na 1. místě v oboru zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství. Za sebou nechala další 2 odborné práce vysoké kvality. Krajské kolo se konalo 28. dubna na Gymnáziu Josefa Ressela v Chrudimi a účastnili se jej úspěšní řešitelé z Pardubického kraje, kteří postoupili ze školního kola.

Díky vítezství Nikola postupuje do celostátní přehlídky, která se bude konat v Kutné Hoře ve dnech 10.–12. června 2022.

Nikola se ve své práci zabývala senzorickými a technologickými vlastnostmi těsta zhotoveného z celozrnné špaldové mouky. Konkrétně se věnovala listovým závinům zhotoveným z této netradiční mouky s náplněmi obohacenými vlákninou.

Vedoucí práce byla paní učitelka Ing. Jana Šedivá.

„Při prezentaci před porotou jsem byla velice nervózní. Ale díky paní učitelce, která mě jela podpořit a držela mi palce, jsem vše zvládla,“ řekla Nikola. Její slova doplnila paní učitelka, že Nikča na práci pracovala intenzivně ve svém volném čase a gratuluje k obrovskému úspěchu.

Nikole gratulujeme a přejeme hodně štěstí v celostátní přehlídce SOČ.

Pozn.: SOČ je soutěží talentovaných středoškoláků v řešení odborných problémů v 18 vědních oborech. Soutěž probíhá formou soutěžních přehlídek, kde soutěžící své práce obhajují před odbornou porotou. Nejúspěšnější řešitelé postupují až do celostátního kola.

Ing. Iva Koudelková