17.06.2016

Vědecko-technický jarmark

Dne 15. 6. 2016 se naše škola zúčastnila Vědecko-technického jarmarku Univerzity Pardubice, který se konal na Pernštýnském náměstí. Od 9 do 17 hodin měla škola a další účastnící demonstrační stanoviště s připravenou tématikou ve stanovém městečku.

Škola si připravila téma „Zdravá snídaně“. I přes nepřízeň počasí byla účast na jarmarku dobrá. Návštěvníci si u našeho stanoviště mohli ověřit své znalosti o zdravé výživě. Pro mladší návštěvníky byla připravena soutěž ve formě poznávání zdravé snídaně/nezdravé snídaně z běžně dostupných výrobků v obchodech.

Současně měli návštěvnici možnost diskutovat o trendech ve stravování, např. co jsou superpotraviny, jak se stravovat při diabetu, zda je vhodné sladit medem, co jsou chia semínka a jejich využití apod.

Byla také připravena ochutnávka, při které bylo možné porovnat čokoládu s obsahem 70 % kakaa a mléčnou kakaovou pochoutku, sýry o různé tučnosti, klasický bílý rohlík a celozrnné pečivo.

Při dotazování bylo vidět, že se veřejnost o zdravou stravu zajímá a že vhodně kombinuje základní potraviny ve své celodenní stravě.

Jitka Kempová, Marie Marvánová, Martina Srníková, Iva Koudelková