27.06.2016

Úspěch našich studentů v celostátním kole SOČ

O víkendu 17. - 19. 6. 2016 proběhlo v Hradci Králové celostátní kolo SOČ. Studenti zde obhajovali v 18 kategoriích celkem 284 prací.

Ve velké konkurenci studenti 3. ročníku oboru Analýza potravin Michal Hrubeš, Gábina Magicová a Markéta Binková obsadili s prací Hodnocení kvality vakuovaného masa ve své kategorii 5. místo. Tím nejen výborně reprezentovali naši školu, ale i celý Pardubický kraj.

Tímto jim děkujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.

Srníková Martina

A jak vidí své působení v této soutěži Michal, který v celostátním kole za celý autorský tým práci obhajoval ?

Určitě jsem rád, že jsem se SOČ zúčastnil. Bylo to hodně hodin práce navíc, a to nejen v laboratoři, ale i při vlastním psaní textu a při studiu odborných publikací, které byly často dostupné jen v angličtině. Při obhajobě jsme se museli vyzbrojit trpělivostí a odvahou. V jednotlivých kolech jsme postupně nabírali zkušenosti, které se nám hodily při obhajobě před odborníky a širokým publikem v celostátním kole.

Díky účasti v soutěži jsme měli možnost mluvit se zajímavými lidmi z oboru, poznali jsme nové kamarády, rozšířili jsme si vědomosti a nasbírali cenné zkušenosti, které určitě zúročíme během našeho dalšího studia.

Michal Hrubeš