25.05.2017

Turistický kurz

Od 15. do 20. 5. jsme se my, žáci druhého a třetího ročníku, zúčastnili turistického kurzu.

Hrdě tedy můžu za nás všechny pronést poměrně otřepanou, leč pravdivou větu: Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu. To sice není tak úplně pravda, protože první den nám pršelo, ale po zbytek kurzu jsme měli příjemné počasí.

Mohli jsme si vyzkoušet aktivity, které nejsou běžnou součástí každodenního režimu, a spousta z nás dokázala překonat sama sebe, když šlo o slaňování skály, plavení se na loďce nebo výšlap na Ještěd. Ať už jsme se zdokonalovali ve střelbě ze vzduchovky a luku, nebo jsme namáhali svaly na překážkách, které si pro nás poctivě připravil učitelský sbor, rozhodně se dá říci, že si tam každý našel to své. Nutno však podotknout, že i přes pečlivé poučení paní Srníkové o tom, jak zacházet s mapou, se dnešní mládež jen těžko dokázala papírové podobě GPS přizpůsobit. Výsledkem bylo několik ztracených žáků při orientačním běhu, který jsme absolvovali. Nebojte! Nakonec jsme se přeci jen všichni vrátili domů.

Jinými slovy - turisťák byl prostě fajn. Byl to pro nás útěk do přírody, byla to možnost, jak se lépe poznat a prožít týden, na který se bude jen těžko zapomínat.  

Nikola Hypšmanová