11.09.2015

Travní lyžařka Adéla Kettnerová potvrdila roli spolufavoritky

a v úvodním závodě mistrovství světa v italském Tambre vybojovala stříbrnou medaili. Její bezchybný výkon v Super G nestačil pouze na suverénní Slovenku Barbaru Míkovou. Hodně blízko stupňů vítězů byli také Jan Němec a Martin Štěpánek, ti nakonec ale na cenný kov nedosáhli.

Kettnerová si skvělou formu z posledního podniku Světového poháru v Kaprunu, kde si dojela pro dvě zlata, přenesla také do mistrovství světa. Hned v prvním závodě šampionátu potvrdila, že Super G je její velice silnou disciplínou a vybojovala stříbrnou medaili.

„Závod byl hodně vyrovnaný. Ale Adéla se po ranním tréninku cítila dobře a dokázala se před závodem natolik soustředit, že z toho byla první medaile,“ chválil svoji svěřenkyni trenér české reprezentace Daniel Mačát. Rychlejší než Kettnerová byla pouze slovenská hvězda Barbara Míková, třetí místo poněkud překvapivě ukořistila domácí lyžařka Antonella Manzoniová, která skončila 33 setin za českou závodnicí.

Po zlatu ze Super G na mistrovství světa juniorů tak Kettnerová přidala také svou první medaili ze seniorského šampionátu. "Byla jsem hodně překvapená. Tambre je pro mě kopec šitý jako na míru, ale Super G jsem tady ještě nikdy nejela, takže jsem nevěděla, co od něj můžu očekávat," prohlásila Kettnerová. "Kopec je v tomto roce podstatně pomalejší, jelo se mi dobře, jenže před cílem už mi to nějak zvlášť nejelo. Ale když jsem se později bavila s ostatními, tak to nejelo snad nikomu," dodala.