29.09.2022

Sportovci konečně zase závodili

Po dvouleté pauze způsobené covidem se konečně opět naplno rozeběhly sportovní soutěže středních škol. A zapojila se do nich díky svým šikovným sportovcům a sportovkyním i naše škola.

V pondělí 19. září 2022 se uskutečnil okresní přebor středních škol v atletice. Družstvo chlapců obsadilo v konkurenci sedmi středních škol pardubického okresu krásné čtvrté místo, děvčata vybojovala na dukelském atletickém stadionu dokonce třetí místo z deseti nominovaných škol. Nejhodnotnější výkon z našich sportovců předvedla Alexandra Kollárovičová, která porazila všechny soupeřky a zvítězila ve vrhu koulí.

Ve čtvrtek 22. září 2022 pak zahájil závod v přespolním běhu XXIX. ročník Olympiády dětí a mládeže okresu Pardubice. Den před konáním závodu bylo změněno místo konání závodu. Původně měl přespolní běh proběhnout v areálu dostihového závodiště Pardubice, ale nakonec se závod konal na již několikrát vyzkoušené trati podél břehu řeky Chrudimky. I přes nepřízeň počasí se všichni účastníci závodu snažili podat co nejlepší výkony. Závod začínal v 9.30, kdy na trať vyběhly dívky ze základních škol. Naše dívky a chlapci museli čekat až do 11.10, kdy zároveň s deštěm přišly na řadu běhy středních škol. Trať dívek měřila 3 km a trať chlapců 4,5 km.

Naši školu reprezentovalo družstvo dívek i chlapců, každé družstvo čítalo 6 vytrvalostních běžců. Všem nominovaným se podařilo závod dokončit. Družstvo dívek (Zikmundová Markéta, Tajovská Pavla, Brožovská Zuzana, Voženílková Vendula, Vrabcová Adéla, Jirků Vendula) vybojovalo 4. místo. Družstvo chlapců (Denemark Matěj, Šprta Radek, Oliva Matyáš, Janásek Ladislav, Ducháč Ondřej, Bouška Patrik) skončilo na 5. místě. Všem závodníkům děkujeme za první přinesené body do tabulky hodnocení škol v rámci olympiády dětí a mládeže a přejeme jim další sportovní úspěchy.

Po dlouhé odmlce mohli studenti konečně pořádně zápolit, a tak jim nevadilo ani poněkud nepříznivé deštivé počasí a do svých výkonů dali vše. Děkujeme všem našim sportovcům za reprezentaci školy!

Šárka Jeřábková a Lenka Šedivá