03.01.2024

Soutěž ukázala, jak vytříbené smysly mají naši studenti

V předvánočním čase se kromě sledování vánočních filmů, zpívání koled a dopisování písemek našel čas i na pravé potravinářské zápolení.

Ve středu 20. prosince se takřka 60 studentů naší školy zúčastnilo školní soutěže v senzorické analýze, kdy se utkali v poznávání chutí a vůní. Už samotné číslo zúčastněných ukázalo, že studenti mají senzorickou analýzu rádi, a výsledky navíc přinesly zjištění, že jejich smysly jsou na velmi vysoké úrovni: v disciplíně ochutnávání dvě děvčata spolehlivě určila všech 16 chutí (včetně brusinek, bílku, pomela či kedlubny); vítězku dílčího „čichačského“ klání ošálily pouze dvě vůně z celkových 16. Vítězkou celé soutěže se stala Marie Patzáková ze třídy P4. B s úspěšností určování přes 93 %, může se tak pyšnit titulem nejlepší senzorické analytičky na Potravině. Gratulujeme!

Na druhém místě se v celkovém pořadí umístila Kateřina Nováková z P1. B, bronzovou příčku obsadila její spolužačka se stejné třídy Alexandra Hudcová. Pořadí dílčí disciplíny určování chutí je následující: 1. Marie Patzáková, 2. Monika Lukášová (obě P4. B), 3. Kateřina Nováková (P1. B). Pořadí dílčí disciplíny určování vůni je takovéto: 1. Alexandra Hudcová (P1. B), 2. Marie Patzáková, 3. Adéla Šimicová (obě P4. B).