30.04.2024

Soutěž Gastro Hradec 2024: Úspěch a zážitek

V uplynulém týdnu se v Hradci Králové uskutečnila soutěž Gastro Hradec 2024, která přitahuje špičkové talenty z oblasti gastronomie.

Pro účastníky tato událost představuje nejen možnost prezentovat své dovednosti, ale také vzácnou příležitost setkat se s odbornou veřejností a porovnat své schopnosti s ostatními kolegy z daného oboru.

V cukrářské kategorii se umístila Pham Thi Chinh v bronzovém pásmu a celkovém 10. místě. Byla to skvělá odměna za její dlouhé hodiny strávené v cukrárně při výrobě soutěžního výrobku.

V pekařské kategorii překonala veškerá očekávání Barbora Špásová tím, že zvítězila. Její Babiččiny koláče si vysloužily obdiv a uznání poroty za svou vynikající kvalitu, texturu a provedení. Pro Barču bylo první místo zaslouženou odměnou za dlouhé hodiny zkoušení, zdokonalování receptů a neustálého úsilí dosáhnout dokonalosti svých výrobků.

Pro naši školu, žákyně a jejich učitele to byla nejen soutěž, ale také cesta objevování, učení se a růstu. Jejich úspěchy jsou výsledkem tvrdé práce, odhodlání a vášně pro své řemeslo. Tato zkušenost na Gastru Hradec 2024 je pro ně neocenitelnou inspirací a motivací pro další úspěchy v budoucnosti.

Děkujeme našim žákům za vzornou reprezentaci školy a učitelkám odborného výcviku za přístup a čas věnovaný přípravě.

Mgr. David Jeřábek