17.04.2015

Školní volejbalový turnaj dospěl do svého vrcholu

Druhého ročníku školního volejbalového turnaje o putovní pohár školy se letos zúčastnilo celkem 6 tříd (2.KB, 2.KA, P2., P3., A4., M4.).

Základní kolo proběhlo v průběhu měsíce března a utkala se v něm všechna družstva mezi sebou. Všichni hráči a hráčky bojovali s velkým nasazením a snažili se dostat mezi čtyři nejlepší třídy. Do semifinále nakonec postoupily třídy A4., P3., 2.KB a P2. Úspěšnější byly třídy P3. a  A4.

V úterý 14. dubna 2015 se uskutečnilo očekávané finále včetně zápasu o 3.místo. Na hráče čekaly sladké odměny a na vítěze kromě putovního poháru i medaile. O 3.místo svedla rovnocenný boj družstva tříd 2.KB a P2. Třída P2. vyhrála utkání 2:1 na sety a získala tak bronzové medaile.

V posledním zápase turnaje o získání putovního poháru nastoupily proti sobě třídy P3. a A4. Spolužáci i třídní učitelky se snažili podpořit svým fanděním svou třídu v boji o titul. Ve dvousetovém bratrovražedném boji, ve kterém se stejně jako vloni proti sobě postavili sourozenci Vybíralovi, obhájili své prvenství hráči ze třídy A4. Bez jediné prohry v celém turnaji si zaslouženě odnášeli putovní pohár spolu se zlatými medailemi a dortem ve tvaru volejbalového míče.

Všem zúčastněným hráčkám a hráčům děkujeme za jejich sportovní výkony a již nyní jsme zvědavi, která třída převezme po třídě A4. pomyslné žezlo kralování.

Peněžní prostředky na nákup cen pro vítězná družstva poskytlo SRPŠ, za což mu patří naše poděkování.

 Vyučující TV