22.11.2012

Republikové finále ve stolním tenisu

Ve dnech 15. - 16. 11. 2012 se zúčastnilo družstvo chlapců ze Střední školy potravinářství a služeb očekávaného republikového finále soutěže SŠ ve stolním tenisu pořádaného v rámci XIX. Olympiády mládeže. Družstvo soutěžilo ve složení Marek a Lukáš Vybíralovi, Marek Lukeš a Otakar Holub.

Republikové finále se konalo ve sportovní hale v Holicích. Pořadatelem byla jmenována Střední škola automobilní Holice. Na zajištění akce se podílel Pardubický kraj spolu s KR a OR AŠSK Pardubice, město Holice a TJ Jiskra Holice.

V Holicích se sešlo nejlepších 14 družstev chlapců a 13 družstev dívek z celé republiky a výkony tomu odpovídaly. Naši chlapci se však tvrdé konkurence nezalekli a probojovali se první den turnaje ze základní skupiny mezi 8 nejlepších družstev. Boj o medaile jim bohužel překazilo družstvo z Prahy, které získalo nakonec republikový titul.

Druhý den byli chlapci odhodláni získat v bojích o 5. – 8. místo pro náš kraj a pro naši školu co nejlepší umístění. Po velmi dramatických soubojích se jim podařilo vybojovat krásné 5. místo mezi SŠ, učilišti a gymnázii z celé republiky.

Chlapcům blahopřejeme ke skvělým výkonům a opět jim děkujeme za výbornou reprezentaci svého kraje a své školy.

Mgr. Lenka Šedivá
Mgr. Šárka Jeřábková