31.03.2023

Projektový den s žáky ZŠ Rybitví

Projektové dny na podporu polytechnického vzdělávání v Pardubickém kraji byly realizovány v rámci projektu Implementace Krajského akčního plánu se Základní školou Rybitví 30. března 2023.

Před osmou hodinou ranní se před budovou Střední průmyslové školy potravinářství a služeb Pardubice začali scházet žáci ZŠ Rybitví se svým pedagogickým doprovodem. Čekal je poslední projektový den ve školním roce 2022/2023 v pekařské a cukrářské dílně a ve cvičném baru.

Žáci se po příchodu rozdělili na tři skupinky a vybavení pracovním oblečením vyrazili do pekařské a cukrářské dílny a třetí skupinka zůstala ve cvičném baru. Zde si žáci vyzkoušeli, jaké to je nosit více talířů, rozeznávat jednotlivé příbory, a připraven pro ně byl i vědomostní test zaměřený na gastronomii. V cukrárně žáci vyráběli různé druhy dortíčků, koleček, lízátek, pracovali s těsty a hmotami různých skupenství. V pekárně hnětli těsta a hmoty, ze kterých pod jejich šikovnýma ručkama vznikaly různé tvary dle fantazie. Žáci byli po celý projektový den skvěle naladěni a sladkou tečkou za projektovým dnem udělalo senzorické hodnocení vyrobených výrobků.

Tým pedagogů SPŠPaS Pardubice zapojených do projektu I-KAP