22.04.2022

Pekli jsme s biatlonisty

Žáci Střední průmyslové školy potravinářství a služeb Pardubice se ve středu 13. dubna 2022 vydali do sídla společnost Backaldrin, s. r. o. Na Kladně už na žáky čekali zástupci biatlonového týmu SKP Kornspitz Jablonec, z. s.

Úkol pro naše žáky zněl jasně, naučit členky biatlonového klubu pracovat s těstem. Biatlonistky si tak pod vedením našich pekařských žáků vyzkoušely navažovat těsto, pracovat s pekařskou kartou, ručně svinout rohlík, ale také vytvořit rohlík pomocí rohlíkového stroje, uplést housky, vánočky. Samozřejmostí byla také výroba vlajkové lodi společnosti, Kornspitzu.

Vytvořené výrobky se samozřejmě senzoricky zhodnotily a výsledkem byl úsměv na tváři všech zúčastněných a naplněné chuťové pohárky.

Dnešní výlet do Kladna jsem si užil. Bavilo mě učit biatlonistky plést vánočky, mazance, rohlíky a housky. Těším se na odvetu,“ shrnul středeční den žák druhého ročníku Marek.

Odveta, kdy biatlonisté budou seznamovat naše žáky se svým sportem, je naplánovaná na 25. dubna 2022. Už nyní se těšíme.

Tým SPŠPaS Pardubice