10.04.2024

Ohrazenice dorazily do SPŠPaS Pardubice

Ve snaze propojit výuku s praktickými dovednostmi a připravit žáky na budoucí zaměstnání či studium uspořádala Střední průmyslová škola potravinářství a služeb Pardubice pro Základní školu Pardubice-Ohrazenice zajímavou akci.

Žáci osmého ročníku byli pozváni, aby si vyzkoušeli praktické činnosti v pekařské a cukrářské dílně, kde měli možnost pod dohledem zkušených profesionálů vytvořit vlastní výrobky a následně si je vychutnat na chutné svačině.

V rámci této aktivity se žáci seznámili s procesem výroby pekařských a cukrářských výrobků od začátku až po finální produkt. Pracovali s různými surovinami, učili se techniky tvarování a zdobení a získali tak cenné praktické zkušenosti. Pod vedením zkušených instruktorů a žáků naší školy měli možnost experimentovat s různými recepty a objevovat tajemství pečení a zdobení.

„Je skvělé vidět, jak se žáci základní školy zapojují do praktických aktivit a jak se učí novým věcem. Jsme přesvědčeni, že takové zkušenosti mají pro jejich budoucnost obrovskou hodnotu, a rádi bychom pokračovali v další spolupráci se základními školami,“ uvedl ředitel Střední průmyslové školy potravinářství a služeb Pardubice Zdeněk Zitko.

Mgr. David Jeřábek