23.05.2024

Obsluhovali jsme pana prezidenta

V úterý 21. května navštívil Pardubický kraj prezident Petr Pavel a naše škola byla u toho. Pan prezident se svojí chotí poobědval v budově pardubického krajského úřadu a žáci oboru kuchař-číšník pod vedením paní učitelky Maňákové a pana učitele Janyše prezidentskému páru a jeho doprovodu připravili slavnostní tabuli, uvařili oběd a také je obsloužili.

„Žáci oboru číšník připravili slavnostní tabuli pro tříchodové obědové menu a žáci oboru kuchař připravili menu s játrovou paštikou a brusinkami, candáta s čerstvým chřestem a bramborovým pyré a jako moučník se podávalo perníkové tiramisu,“ vysvětlila paní učitelka Maňáková. „Toto menu jsme naservírovali panu prezidentovi a první dámě a také panu hejtmanovi Martinovi Netolickému a tiskovému mluvčímu kraje Dominiku Bartákovi,“ dodala. Takřka čtyřicetičlenný doprovod si pochutnal na vývaru s játrovou rýží a domácími nudlemi, šťavnatém řízku s vídeňským salátem a jako se podával moučník jablečný štrúdl a cheesecake, vše uvařené a upečené našimi žáky.

„Pan prezident i první dáma byli velmi milí. Obsluhovat prezidenta byl pro nás velký zážitek i čest,“ shodli se zúčastnění žáci. Ti si teď mohou do životopisu napsat „obsluhoval/a jsem českého prezidenta“.

Prezident Pavel s panem hejtmanem osobně všem žákům a pedagogickému doprovodu poděkovali za odborné zajištění obsluhy a chutné občerstvení. „Je nám velkou ctí, že jsme se mohli zhostit tohoto úkolu. Děkujeme panu hejtmanovi Martinovi Netolickému, který nám umožnil účast na tak významné akci,“ řekl ředitel školy Zdeněk Zitko.