17.01.2020

Obhajoba zlata v krajském kole florbalu chlapců se vydařila!

Družstvo florbalistů ve složení: Martin Haleš (2.C), Adam Šmíd (1.B), Vojtěch Kaluža (P4), Tomáš Číhař (P4), Dominik Czeszewski (P2.B), Tomáš Jelínek (1.NS), Václav Leder (P4), Martin Kubíček (P1.B), Matěj Denemark (P2.B) a Michal Jiroušek (P2.A) vybojovalo 1. místo v krajském kole florbalu chlapců v kategorii středních škol XVII. Olympiády dětí a mládeže Pardubického kraje.

Kvalitně obsazený turnaj se odehrál ve čtvrtek 16. ledna 2020 ve sportovní hale Na Střelnici ve Svitavách a našemu týmu se podařilo porazit všechna družstva, která do turnaje postoupila díky vítězství v okresních kolech. Nejtěžším soupeřem byl tým z Chrudimi, který odolával našemu soustavnému tlaku po celý zápas a na branky vyrovnané utkání nakonec rozhodl povedenou střelou Adam Šmíd, který tak upravil konečný výsledek na 5 : 4 pro Pardubice. Druhého soupeře z České Třebové jsme přehráli celkem jednoznačně 4 : 1. Rozhodující utkání pak bylo ukázkou našeho florbalového umění a soupeř z Litomyšle odešel poražen 6 : 2.

Nejlepším střelcem našeho týmu se stal Adam Šmíd, kterému se podařilo vsítit 5 branek. Mezi úspěšné střelce se dále zařadili Tomáš Jelínek a Dominik Czeszewski, oba se 3 góly. Nejvýraznější oporou zadních řad se stal Vojtěch Kaluža a výborné výkony podali i oba brankáři (Martin Haleš a Matěj Denemark). O celkovém vítězství v turnaji rozhodly tyto faktory: kolektivní výkon, hlad po vítězství a skvělá organizace hry.

Celému týmu patří za příkladnou reprezentaci školy poděkování. Přejeme mu co nejlepší výsledek v kvalifikaci o postup do národního finále.

Mgr. Zdeněk Zitko