12.09.2022

Navštívila nás senátorka Horská

„Vaše řemeslo mi voní. Miluji vaši makovou bábovku!“ Těmito slovy pochválila práci našich pekařů senátorka za Pardubicko, Přeloučsko a Chlumecko Miluše Horská, která zavítala na naši školu v pátek 9. září. Naposledy byla v naší škole na oficiální návštěvě před třemi lety při oslavách jejího 100. výročí.

Během návštěvy zavítala paní senátorka do školní pekařské dílny, kde jí ukázali naši pekaři, jak pracují s těstem i moderními přístroji včetně pecí. Paní Horská se jich také vyptávala, co by rádi dělali v budoucnosti. U srdce ji zahřála odpověď Jakuba Dvorského z 2. B, jenž by si rád s kamarády ze školy založil vlastní pekárnu.

Delegace dále zamířila do unikátního školního mlýna, mikrobiologické laboratoře a školní prodejny. V laboratoři se rozvinula debata s žáky třídy P2. B (obor analýza potravin – výživový poradce), kdy paní senátorka pobízela naše žáky, aby se nebáli vyjet do zahraničí na zkušenou. „Každé prázdniny se těším, až otevřete v září vaši prodejnu. Velmi často a ráda v ní nakupuji,“ dodala na konec návštěvy členka Senátu.

Během návštěvy také popsala strasti při rekonstrukci historické budovy ZŠ a PŠ Svítání, jejíž je ředitelkou. S vedením naší školy domluvila také možnou budoucí spolupráci mezi Svítáním a naší „Potravinou“. Uvidíme tedy, co přesně budoucnost na tomto poli přinese.