25.01.2023

Naše žákyně dostala Cenu Nadačního fondu Jaroslava Heyrovského

Ve čtvrtek 15. prosince 2022 proběhlo slavnostní předání Cen Nadačního fondu Jaroslava Heyrovského (NF JH) za rok 2022 vybraným nadaným středoškolským studentům z celé České republiky.

Oceněni byli vítězové českých studentských předmětových olympiád a studenti ocenění za práci na Středoškolské odborné činnosti. Vedle studentů byli i oceněni jejich učitelé a odborní pracovníci, kteří je v roli konzultantů v jejich vědeckém snažení podporovali a věnovali se jim. 

Cenu Nadačního fondu Jaroslava Heyrovského získala naše žákyně Nikola Junková ze třídy P4. A, která v minulém školním roce obsadila se svou prací (Moderní trendy v pekařské technologii. Hodnocení technologických a senzorických vlastností listového těsta vyrobeného z bio celozrnné špaldové mouky) ve Středoškolské odborné činnosti na úrovni celostátního kola druhé místo. Nikča obdržela finanční odměnu, diplom, pamětní medaili Jaroslava Heyrovského, knihy z nakladatelství Academia a roční předplatné časopisu Vesmír.

Nikča během předávání cen měla také krátkou prezentaci, kde představila výsledky své oceněné práce. Na předávání cen v Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského v Praze ji doprovodila a podporovala paní učitelka Jana Šedivá. Před samotným vyhlášením se byla Nikča s paní učitelkou podívat na zrovna zasněžené centrum města, kde byly vánoční trhy a kouzelný vánoční strom na Staroměstském náměstí. 

Nikče ještě jednou moc gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy. 

Odkaz z reportáže v České televizi (spustit od 32:10): 18. prosinec 2022

Odkaz na stánky Nadačního fondu Jaroslava Heyrovského: Nadační fond Jaroslava Heyrovského

Nadační fond Jaroslava Heyrovského

Nadační fond Jaroslava Heyrovského