14.08.2023

Naše učitelky se učily v Dublinu

V druhé polovině července odcestovaly naše dvě kolegyně do irského Dublinu na dvoutýdenní jazykový pobyt v rámci programu Erasmus+. Tento kurz byl zaměřen na metodiku výuky anglického jazyka a všeobecné zlepšení jazykových dovedností a také na kulturu Irska.

Denní výuka byla rozdělena do dvou bloků. První blok byl věnován metodice. Témata, která se probírala, zahrnovala například: cvičení pro rozšíření slovní zásoby, prezentace a procvičení gramatiky, zařazení četby do výuky, využití krátkých videí, procvičení výslovnosti apod.

Druhý blok byl zaměřen na reálie Irska. Studenti se dozvěděli mnoho zajímavého o irské kultuře, literatuře, mytologii, pozici Irska v rámci EU, vztahu Severního Irska k Irské republice, současné ekonomické situaci a spoustě dalších témat. Na některé z těchto bloků navazoval odpolední společný program, např. návštěva muzeí či společná procházka po městě s odborným výkladem.

Ve třídě vládla uvolněná a přátelská atmosféra. Ve skupině byli studenti z různých evropských zemí (Polsko, Finsko, Itálie, Rakousko, Maďarsko).

Irsko je krásná země a svůj volný čas naše učitelky využily k cestování mimo Dublin. Viděly tak města Kilkenny, Howth a turisty oblíbené Moherské útesy, které leží na opačné straně Irska. Nechyběla ani ochutnávka místní kuchyně a vynikajícího místního piva Guinness.