30.01.2023

Na začátku ledna proběhl maturitní ples

V sobotu 7. ledna 2023 se konal maturitní ples tříd P4. A, P4. B a 2. NS. Místo svého konání našel v kongresovém centru v Atriu paláci Pardubice a měl téma FILMY.

Ples začal šerpováním tříd. Nejdříve paní učitelka Jana Šedivá ošerpovala svou třídu P4. A a následně zástupci třídy nasadili šerpu paní učitelce. Po malé pauze následovalo šerpování třídy P4. B a samozřejmě i ošerpování paní učitelky Lenky Šedivé. V neposlední řadě bylo na programu šerpování třídy 2. NS, která také nasadila šerpu své třídní učitelce Lindě Tesařové. Všechny třídy ošerpovaly i pana ředitele.

Po šerpování následovalo předtančení. Nejprve zatančili žáci z P4. A, kteří použili hudbu například z filmu Sněženky a machři, nechyběla ani spousta rekvizit a tancovala s nimi i paní učitelka třídní. Třída P4. B také zahrnula do svého předtančení i paní učitelku třídní a předvedli nám i slavnou zvedačku z Hříšného tance. Třída 2. NS předvedla tanec s hudbou například ze známé české pohádky Princezna ze mlejna. Všechny třídy za svůj výkon sklidily zasloužený aplaus a bylo na nich vidět, že si to opravdu užili. Po předtančení byla volná zábava.

Nechyběla ani možnost vyfotit se ve fotokoutku nebo zakoupit si lístek do tomboly, k dostání bylo také speciální plesové číslo školního časopisu Klásek. Volil se zde i král a královna plesu, jimiž se stali žáci z P4. A – Ema Střelková a Jan Hanzlík. Celý ples moderoval pan učitel Praisler, od kterého nechyběly ani vtipné poznámky a jeho moderátorské schopnosti oživily celý ples. Před půlnocí vystoupila Vypsaná fixa, ve které si na baskytaru zahrál i pan učitel Praisler. O půlnoci naši maturanti zašlapali šerpy a po zašlapání si připravili někteří žáci z P4. B půlnoční překvapení. Od začátku až do samého konce ples doprovázela kapela Quattro. Z pohledu maturantů, rodičů, kamarádů i učitelů se ples povedl a všichni si ho užili. Teď už stojí letošním maturantům v cestě za opravdovou dospělostí pouze maturita. Tak hodně štěstí!

Jiřina Beranová, P4. B

Poznámka: Fotodokumentace bude doplněna.