29.09.2022

Na dožínkách jsme prodali vše do posledního koláčku

V průběhu čtvrtého zářijového týdne bylo v dílnách Střední průmyslové školy potravinářství a služeb Pardubice o trochu více živo než obvykle. Blížily se totiž Krajské dožínky Pardubického kraje, na kterých ani letos nechyběla naše škola s prodejním stánkem.

Žáci tak museli připravovat trvanlivé balené výrobky, které se následně na dožínkách prodávaly. Dožínky se uskutečnily v neděli 25. září 2022 na Pernštýnském a Komenského náměstí v Pardubicích a jejich součástí byla ukázka tradičních řemesel, hospodářských zvířat a vyhodnocení potravinářské soutěže MLS Pardubického kraje.

Žáci naší školy měli napilno i v samotnou neděli. Prodavači, cukráři, pekaři a kuchaři se podíleli na prodeji a výrobě čerstvých výrobků, kterými se naše škola jako již tradičně prezentovala na této akci. Dvacet dva druhů výrobků čekalo na naše zákazníky a jsme rádi, že nám po skončení akce nic nezbylo a vše se do posledního koláčku prodalo.

Pro děti byla opět připravena cukrářská dílnička, ve které si děti mohly z modelovací hmoty vymodelovat pod vedením našich žáků různé tvary a postavičky. Dožínky jsou za námi a my se už můžeme těšit na příští ročník této zemědělské slavnosti.

Tým SPŠPaS Pardubice.