26.02.2013

Maturitní ples SŠPaS Pardubice

Dne 26. 1. 2013 se v pardubickém Ideonu konal maturitní ples naší školy.

Večer zahájil ředitel školy Mgr. Z. Zitko, následovalo předtančení v podání skupiny Ignis. Poté se postupně představili v krátkém tanečním vystoupení studenti všech maturitních tříd a svými třídními učiteli byli dekorováni šerpou. V příštích chvílích patřil parket maturantům a jejich rodičům.
Následující volná zábava byla doplněna módní přehlídkou klobouků a kadeřnickou show. Nejsympatičtější maturantkou byla zvolena Andrea Štarmanová ze třídy A4. O půlnoci zašlapávali studenti a studentky své šerpy, aby – jak pověra praví – zdárně odmaturovali. K příjemnému prožití večera přispěl moderátor Michal Plšek a hudební skupina Iris Band. O dobré náladě všech svědčil neustále plný taneční parket a veselý smích ozývající se až do časných ranních hodin, kdy byl ples ukončen.

B. Stoupová

Maturák patří k největším zážitkům studentů naší školy. Setkal jsem se s názorem „..propadnout nemůžu, ve čtvrťáku se hodně oslavuje, stužkovák, ples a tak…“. Tomuto přístupu odpovídá příprava studentů na jejich nástupy a další prezentace s plesem spojené. Skoro se zdá, že stejná intenzita studia by nás rázem vynesla mezi špičku v pardubických středních školách…
Třídní učitelé čtvrtých ročníků také prokázali velké nasazení pro úspěch plesu, zvlášť při zajištění módní přehlídky klobouků nebo kadeřnické show. Někdo pojal netradičně i účast na nástupu, a tak se pochodovalo v uniformě za zvuků hudby z četnických komedií, nebo v převleku za permoníka.

R. Pelikán