31.01.2024

Florbalovým naší školy získal zlaté medaile

Žáci naší školy se v pátek 26. ledna 2024 zúčastnili florbalového turnaje krajské olympiády mládeže. Turnaj se konal v Pardubicích a zúčastnilo se ho celkem 8 týmů z celého Pardubického kraje.

Naši žáci se v turnaji prezentovali velmi dobře, nakonec se umístili na prvním místě a získali zlaté medaile.

Cesta k vítězství nebyla snadná. Naši žáci zvítězili již v prvním zápase proti Střední škole Bohemia Chrudim se ziskem čtyř branek, bylo to však vykoupeno jejich maximálním úsilím. Dále se utkali se silným týmem z Gymnázia Ústí nad Orlicí a i tento zápas byl velmi vyrovnaný. Nakonec naši žáci uhráli remízu.

Ve finále se pak střetli s nejsilnějším týmem z ISŠ Moravská Třebová. V tomto zápase bylo nutné uhájit náskok branek za každou cenu. I přes hru v oslabení a intenzivní zásahy rozhodčích proti našemu týmu se to našim žákům podařilo, zvítězili a získali zlaté medaile.

Hrdiny turnaje byli nejen Ondřej Machatý z P4. B, Matyáš Oliva a Lukáš Mandys z P2. A, Lukáš Laco z P3.A, Matyáš Malý z P4. A, David Nermuť z P1. A, ale i Pavel Tvrdík, Dominik Jaroš a Marek Neruda z P1. B, Matěj Kňava a Jakub Svatoš z 2. A a Patrik Vlk z P2. A.

Výhra v krajském kole olympiády mládeže je velkým úspěchem našich žáků. Je to důkaz jejich talentu, tvrdé práce a týmového ducha. Gratulujeme!

Mgr. Jan Hanus