18.10.2022

Druhý týden na stáži ve španělském městě Alicante

První týden našim studentům na stáži ve španělském Alicante uběhl velmi rychle a překlenul se do druhého týdne stáží, které probíhaly velmi podobně jako týden předchozí. Dopolední hodiny studenti trávili na svých pracovištích a odpoledne ve volném čase šli nakupovat suvenýry, malé dárečky pro své nejbližší nebo se i zašli podívat do místního muzea moderního umění a muzea popisující kulturní život v Alicante.

Víkend před posledním dnem na stáži byl věnovaný hlavně odpočinku. V sobotu si nejdříve studenti přivstali, aby zažili východ slunce u moře a pak navštívili místní vyhlášenou pláž San Juan, na které si zahráli přehazovanou, vykoupali se ještě v teplém moři a chvilku si i zdřímli na pláži. V neděli jedna skupina studentů zůstala odpočívat na hotelu a v odpoledních hodinách se šla projít do města. Druhá skupina studentů se vydala do 25 km vzdáleného španělského městečka Villajoyosa, které je proslulé svou architekturou barevných domečků. Dvě studentky pak v neděli vyrazili spolu se svým mentorem ze stáže do vzdálenějšího města Benidorm, kde si to společně moc užili.

V pondělí 17. 10. 2022 studenty čekal poslední den jejich stáží, kdy se rozloučili se svými nadřízenými a kolegy. V odpoledních hodinách byl studentům koordinátorem Erasmu+ předán certifikát o absolvování stáže v zahraničí v gastronomickém sektoru.

Studenti se během 14denních stáží v potravinářských podnicích seznámili se španělskou gastronomií, procvičili si anglický jazyk a naučili se i pár důležitých španělských slovíček. Tato stáž je do života obohatila o profesní zkušenosti i mnoho osobních zážitků.

Celé skupině děkujeme za vloženou důvěru do této stáže a příkladnou reprezentaci naší školy.

Byli jste skvělí!!!