09.01.2019

Adventní zájezd do Rakouska

Ve dnech 12. a 13. prosince 2018 se 43 žáků, v doprovodu paní učitelky Šedivé a Dolníčkové, vypravilo na výlet do Salzburgu. Ráno bylo potřeba si přivstat, odjíždělo se už v půl šesté. Kvůli sněhu a menším dopravním zácpám se nám cesta trochu prodloužila, takže na první cíl zájezdu jsme dorazili asi o 2 hodiny později.

První stanicí byly solné doly Berchtesgaden, kde jsme se díky propracované projekci dozvěděli o těžbě soli. Nezapomenutelným zážitkem z dolu se staly dřevěné skluzavky a vlak. Na cestě ze solných dolů do Salzburgu jsme se zastavili u pohádkového jezera Königsee.

V Salzburgu nás ubytovali v hotelu Meininger, který byl čistý a hezky zařízený. Ve středu večer jsme se vypravili ještě na vánoční trhy, ale protože už bylo pozdě, stánky na trhách se pomalu zavíraly. A přestože hodně sněžilo, prohlédli jsme si alespoň noční, krásně osvícené město. Na trhy jsme vyrazili ještě druhý den dopoledne. Náš průvodce nám také ukázal dům skladatele W. A. Mozarta, katedrálu a blízký kostel.

Během jízdy autobusem nám pan průvodce podal hodně informací o Rakousku a místech, které jsme navštívili. Velmi příjemná paní řidička nám na zkrácení cesty pouštěla filmy. Cestou zpátky do Pardubic jsme se ještě zastavili u jezera Mondsee a i v Českém Krumlově. Z časových důvodů jsme si však zámek prohlédli jen z autobusu.

Všichni si výlet užili a domů se vrátili v pořádku i s vánočními dárečky nakoupenými na trzích.

Anna Morávková, P4.