11.09.2014

Adaptační kurz 2014

Naše škola 1. září 2014 přivítala nové žáky 1. ročníku oboru analýza potravin a technologie potravin.

Aby se žáci třídy P1.A a P1.B mohli hned na začátku školního roku lépe poznat, tak již následující týden v pondělí 9. září 2014 vyrazili na třídenní seznamovací pobyt.

Nezasedli tak jako obvykle do školních lavic, ale odjeli autobusem do města Seč, aby v krásném prostředí v centru Železných hor v blízkosti Sečské přehrady poznali nový třídní kolektiv i nové učitele.

Pěkné počasí, venkovní areál pro všestranné sportovní aktivity i krásná příroda už při příjezdu do rekreačního střediska byly příslibem, že si společný pobyt všichni dosyta užijí.

Rozmanité aktivity a hry, které pro naše prváky zorganizovaly Mgr. Šárka Jeřábková, Mgr. Lenka Šedivá a Mgr. Jana Svobodová, se žákům líbily, ale hlavně si při nich užili hodně zábavy a měli možnost se vzájemně poznat. Proto i závěrečný výšlap na zříceninu hradu Oheb před odjezdem zpátky do Pardubic provázela báječná pohoda a atmosféra, která svědčila o tom, že byla navázána nová kamarádství a že budeme moci i v dalších dnech „táhnout za jeden provaz“.

Děvčata i chlapci mile překvapili svým aktivním přístupem ke všem aktivitám, kamarádským chováním k sobě navzájem a příjemným vystupováním.

Byly to tři dny, které opravdu naplnily očekávání jak pedagogů, tak žáků.

J. Svobodová, třídní učitelka P1.B